Predstavništva CIPRE

Osebna orodja

  Iskalni filter  

Novice

  • Želeli smo to, kar danes želite vi!

    Kako ljudje različnih generacij razmišljajo o sedanjosti in prihodnosti Alp? Kaj jih pri tem povezuje, kaj razdvaja? Kako najti skupno pot? – Sofia Farina in Stefan Witty v medgeneracijskem dialogu.

    Več…

  • Pravica do nedotakljivosti Alp

    Alpska konvencija je tri desetletja po podpisu glede na sodobne izzive, kot so podnebne spremembe in izguba biotske raznovrstnosti, pomembnejša kot kdaj koli prej. Paul Kuncio pojasnjuje, katere ovire bo treba premagati, da bi vizijo in potenciale tega pomembnega sporazuma lahko uresničili v celoti.

    Več…

  • Pritisk na Alpe še nikoli ni bil tako velik

    Marjeta Keršič-Svetel je ljubiteljica hribov in narave, velika poznavalka Alp, zavarovanih območij, strokovnjakinja strateškega komuniciranja, dolgoletna sodelavka in nekdanja podpredsednica CIPRE. Z njo smo se pogovarjali o pionirstvu, težavah Alp – in njihovi prihodnosti.

    Več…

  • Iz krize še močnejša

    Sredi sedemdesetih let je CIPRA skoraj prenehala obstajati, a se je v letih, ki so sledila, preobrazila v profesionalno organizacijo in se uveljavila na celotnem alpskem območju. Svoj sedež ima od leta 1990 v Lihtenštajnu, »najbolj« alpski državi. Svoj pogled nazaj nam ponuja Mario Broggi, ki je CIPRI predsedoval v letih 1983–1992 in tudi sicer redno spremlja njeno zdaj že skoraj petdesetletno delovanje.

    Več…

  • »Ledeniška gospodična« in ustanoviteljica

    Edith Ebers je pred uničenjem rešila naravni spomenik na alpski cesti v Nemčiji, v petdesetih letih prejšnjega stoletja je bila ena od soustanoviteljev CIPRE. Dejavnosti in prizadevanja te visoko nadarjene geologinje in doktorice znanosti so bila dolgo spregledana.

    Več…

  • Razumevanje podnebne krize skozi igro

    Vsi, ki želijo aktivno sodelovati na področju varstva podnebja, se lahko v okviru projekta CIPRE Alpine Climate Action usposobijo za moderatorje in moderatorke na delavnici Climate Fresk, in sicer 30. junija na spletu ter 7. in 8. julija na zaključnem srečanju v Innsbrucku/A.

    Več…

  • Napovedujemo: Onesnaževanje podzemnih in površinskih vod v dolini Kamniške Bistrice in Kokre

    Kakšna je kakovost podzemnih in površinski vod v Kamniško-Savinjskih Alpah? Kaj so viri onesnaženja? Kako upravljati z vodnimi viri, da ohranimo kakovost voda in živost ekosistemov?

    Več…

  • Vizija: Raj z datumom poteka veljavnosti

    vision 7 sl

    "Prebivalci Alp bodo kmalu dosegli meje možnosti za prilagajanje in varstvo."

    Več…

  • Vizija: Soodločamo vsi!

    vision 6 sl

    "V ospredju mora biti razvoj skupnih značilnosti."

    Več…

  • Vizija: Digitalizacija dela, alpski način življenja

    vision5 sl

    »Rešitev za gorska območja je bila uvedba digitalne preobrazbe, zlasti omogočanje dela od doma.«

    Več…