Predstavništva CIPRE

Osebna orodja

  Iskalni filter  

Slovenija

Sporočila za medije

Iščemo projekte razbremenitve in odpiranja tal v alpski regiji: CIPRA International junija 2024 razpisuje vsealpski natečaj za občine, civilnodružbene pobude, raziskovalce in podjetja na območju Alp.

Model upravljanja območja Jelovice

Novice

Obnova poškodovanega gozda in druge dobre prakse: v okviru projekta JeloviZa se je implementiral model upravljanja občutljivega naravnega območja v Sloveniji.

Med januarjem 2023 in majem 2024 je CIPRA Slovenija skupaj s CIPRO Nemčija, CIPRO Francija in CIPRO International raziskovala temo kakovosti življenja mladih v Alpah. S podporo programa ERASMUS+ je bil pripravljen Dosje, ki je del projekta Alpski kompas: Mladi za kakovost življenja v Alpah.

Sporočila za medije

Obnova poškodovanega gozda in druge dobre prakse: v okviru projekta JeloviZa se je implementiral model upravljanja občutljivega naravnega območja v Sloveniji.

Program Aktivno v šolo in zdravo mesto vabi predstavnike šol in občin, učitelje in druge zainteresirane, ki bi želeli podpreti otroke pri aktivni hoji v šolo s Pešbusom in Bicivlakom, da se udeležijo brezplačnega spletnega usposabljanja v sredo, 13. 3. 2024. Izvedeli boste vse potrebno za zagon in izvajanje Pešbusa in/ali Bicivlaka ter spoznali dva izkušena izvajalca. Predstavljeni bodo tudi platforma za beleženje načina hoje v šolo in rezultati lanskega prvega množičnega preverjanja. Prijava je obvezna. Vabljeni!

Publikacije

V okviru mednarodnega raziskovalnega študentskega foruma Mikrofon podnebju: znanje in kompetence za odzivanje na podnebne spremembe: koliko vode bo še preteklo je nastal zbornik s povzetki predavanj.

Vloga gozdov pri podnebnih spremembah

Novice

Konec leta 2023 je v soorganizaciji CIPRE Slovenija potekal posvet o vlogi slovenskih gozdnih ekosistemov v luči podnebnih sprememb v prihodnosti, na katerem so sodelovali različni deležniki. Strokovnjaki so se strinjali, da je potrebno določiti več območij, kjer gozdovi ostajajo neobdelani.

V zadnjih letih v gorskem svetu zaznavamo številne izzive z vidika trajnostnega upravljanja tega prostora - vse od prometne preobremenjenosti in onesnaževanja, do odlaganja odpadkov, oteženega izvajanja varstva naravne in kulturne dediščine, naravnih nesreč, porasta nesreč v gorah in številne poškodbe planinskih poti in ostale planinske infrastrukture.