Predstavništva CIPRE

Osebna orodja

  Iskalni filter  

Nemčija

Raba sončne energije s tujih streh

Novice

Nekateri sanjajo o lastnih fotovoltaičnih sistemih, pa za to nimajo ustrezne strešne površine, drugi jo sicer imajo, nimajo pa sredstev, da bi si postavili tak sistem.

Kot je odločilo münchensko upravno sodišče in s tem razveljavilo že obstoječe dovoljenje zgornjebavarske vlade, gradnja ceste na planino Rossalm na Geigelsteinu na Bavarskem, za katero se je "bitka" odvijala osem let, ni dovoljena.

4. februarja so se v Sonthofnu v nemški pokrajini Allgäu uradno začele dejavnosti v okviru "Alpskega mesta leta 2005". Sonthofenski župan Hubert Buhl je ob tej priložnosti predstavil tri ključne vsebinske sklope delovanja letošnjega alpskega mesta: "Narava - z njo živeti in jo doživeti", "Domovina" - temelj našega kulturnega življenja ter "Navzgor - uspešen gospodarski razvoj ter privlačne prostočasne dejavnosti v enkratnem življenjskem prostoru Alp".

Manj kemije v Bodenskem jezeru

Novice

Teaser

V Bodenskem jezeru je tako malo fosforja kot ga ni bilo že 50 let. To potrjuje pred kratkim objavljeno poročilo 2004 o limnološkem stanju Bodenskega jezera Mednarodne komisije za zaščito voda o kakovosti vode v Bodenskem jezeru.

Teaser

Bavarska je z novim letom začela izvajati program pogodbenega varstva narave za gozd. V letih 2005 in 2006 bosta v ta namen na razpolago slaba dva milijona evrov deželnih sredstev in sredstev Evropske unije s pogojem, da bavarski deželni parlament odobri naravovarstvene načine upravljanja z gozdom.

Bavarska smučišča - zimska pravljica?

Novice

Na avstrijske sosede so upravljavci bavarskih žičnic doslej pogledovali z zavistjo: medtem ko so domače smučarske proge pozimi največkrat ostajale brez snega, je njihova konkurenca smučarske proge umetno zasnežila in tako svojim gostom omogočila smučanje.

Teaser

Bavarska naravovarstvena zveza (BN) je pripravila novo študijo z naslovom "Alpska politika v Nemčiji - zahteve in realnost", s katero je predložila obsežen popis stanja in oceno nemške alpske politike. Kot je razvidno iz študije, obstaja veliko neskladje med programskimi cilji varstva Alp in dejanskimi odločitvami na krajevni ravni. Ekonomski pritiski in načelo konkurenčnosti so povzročili, da sta varstvo Alp in osnovna ideja trajnostnega razvoja pri odločitvah, ki jih oblikujeta politika in uprava, stopila v ozadje in da so možnosti sodelovanja različnih združenj in državljanov vse manjše.

Kot je kljub nasprotovanju opozicije sklenil bavarski deželni parlament, bo na Bavarskem v prihodnje dovoljeno daljše obratovanje snežnih topov. Snežni topovi bodo tako lahko delovali od srede novembra do konca marca, medtem ko je bilo to doslej možno le od decembra do februarja.

V seznam za udeležbo na bavarskem referendumu "Iz ljubezni do gozdov" se je vpisalo okoli 9,3 odstotka bavarskih volilnih upravičencev, kar pomeni, da je bil le za las zgrešen 10-odstotni prag, ki bi bil potreben za razpis refrenduma o gozdarski reformi.

Okoljski ministri alpskih držav se na VIII. alpski konferenci v Garmisch-Partenkirchen v Nemčiji sicer niso mogli sporazumeti o pripravi pravno zavezujočega protokola o izvajanju Alpske konvencije na področju prebivalstva in kulture, na prometnem področju pa želijo alpske države uvesti nove usmeritve. Okoljski ministri alpskih držav na srečanju niso dosegli soglasja o izvolitvi naslednika Noëla Lebela za začasnega generalnega sekretarja.