Predstavništva CIPRE

Osebna orodja

  Iskalni filter  

Novice

  • Obveznost uporabe sončne energije v novi obrtni coni v Traunsteinu

    Ko je mesto Traunstein v Nemčiji spremenilo nekdanje vojaško območje v obrtno cono, je mesto kot lastnik zemljišča zadolžilo podjetja, da si sami zgradijo napravo za pridobivanje sončne energije ali pa da streho stavbe dajo na razpolago upravljavcu.

    Več…

  • Okoljska nagrada Švice

    Sklad Pro Aqua-Pro Vita že petič razpisuje "Okoljsko nagrado Švice".

    Več…

  • Nova spletna stran o mokriščih in poplavnih območjih

    Podatke o možnih mokriščih in poplavnih območjih na Bavarskem je mogoče že sedaj dobiti na spletni strani www.bayern.de/lfw/iug (de).

    Več…

  • Nagrade za najboljše projekte trajnostnega razvoja na svetu

    Mednarodni odbor strokovnjakov je izbral 40 najboljših projektov trajnostnega razvoja s celega sveta. Od teh je bilo deset projektov nagrajenih z nagrado "Dubai International Award for Best Practices in Improving the Living Environment".

    Več…

  • Wolfgang E. Burhenne praznuje osemdesetletnico

    V organih Alpske konvencije je Wolfgang E. Burhenne znana osebnost. Da je bil eden od daljnovidnih posameznikov, ki so pred 52 leti ustanovili Mednarodno komisijo za varstvo Alp (CIPRA), vedo le nekateri. Tudi njegovih drugih velikih zaslug na mednarodnem prizorišču ne pozna veliko ljudi. Njegova skromnost mu ne dovoli, da bi svoje zasluge obešal na velik zvon.

    Več…

  • Prebivalstvo kot gonilna sila pri izvajanju Alpske konvencije

    Pri Alpski konvenciji so v ospredju interesi ljudi, ki prebivajo na območju Alp, cilj je doseči večjo kakovost njihovega življenja. A kljub temu marsikdo iz alpskega prostora Alpsko konvencijo razume kot nekakšen "diktat od zgoraj". Z izdelavo protokola o izvajanju Alpske konvencije na področju prebivalstva in kulture se sedaj ponuja priložnost pokazati, da je v okviru mednarodnega sporazuma vendarle mogoče ravnati na prebivalcem prijazen način.

    Več…

  • Razumevanje Alpske konvencije kot priložnosti za razvoj

    Po več kot desetletju delovanja Alpske konvencije je med alpskim prebivalstvom čutiti vedno večjo nestrpnost. V javnosti je vedno bolj slišati glas nasprotnikov Alpske konvencije, medtem ko se o priložnostih, ki jih ta ponuja prebivalstvu, govori zelo zadržano.

    Več…

  • Čakanje na začetek izvajanja Alpske konvencije se nadaljuje

    Novembra 2002 je Nemčija za dve leti prevzela predsedovanje Alpski konferenci in tako nasledila Italijo. A kljub uspešnemu delu predsedujoče države je Alpska konvencija še daleč od tega, da bi resnično zaživela. Posamezne države ovirajo ratifikacijo izvedbenih protokolov in s tem ogrožajo dosežen napredek.

    Več…

  • Ohranjanje pestrosti kulturnih rastlin v alpskem prostoru

    Na območju Bodenskega jezera so začeli izvajati čezmejni projekt ohranjanja starih sort pečkatega sadja, v okviru katerega s pomočjo vrtnarskih društev pa tudi prebivalcev zbirajo, dokumentirajo in ohranjajo stare sorte v travniških sadovnjakih. Sredstva za projekt je zagotovila Evropska unija prek pobude INTERREG.

    Več…

  • 1. mednarodno posvetovanje o spodbujanju kakovosti na zavarovanih območjih v Alpah

    Lubéronu in Verdonu v Franciji bo 3. in 5. novembra 2004 potekalo prvo mednarodno alpsko posvetovanje, na katerem bodo udeleženci razpravljali o možnostih spodbujanja kakovostnih proizvodov in storitev zavarovanih območij.

    Več…