Predstavništva CIPRE

Osebna orodja

  Iskalni filter  

Novice

CIPRA International: internacionalna v pravem pomenu besede

22.09.2008 / CIPRA Internationale Alpenschutzkommission
Kolektiv CIPRE International je bogatejši za dve novi sodelavki in sodelavca, ki prihajajo iz različnih alpskih držav. Zaradi rasti že tako pestre ekipe smo lahko v zadnjem obdobju na sedežu organizacije v Schaanu v Lihtenštajnu stalno povečevali obseg našega delovanja in projektnih dejavnosti. S tem je povezano tudi novo delovno mesto namestnice direktorja, na katero je skupščina delegatov izvolila Claire Simon.
Stefan Arlanch
Image caption:
Stefan Arlanch CIPRA International
Claire Simon
Image caption:
Claire Simon Cipra International
Barbara Wuelser
Image caption:
Barbara Wuelser CIPRA International
Mateja Pirc
Image caption:
Mateja Pirc CIPRA International
Claire Simon je pri CIPRI International zaposlena že od leta 2006, in sicer kot vodja projektov DYNALP2 in NENA ter kot koordinatorka dejavnosti Omrežja občin "Povezanost v Alpah". Pred tem je bila med leti 2004-2006 direktorica CIPRE Francija.
Claire je rojena v Kamerunu in ima nemško in francosko državljanstvo. Živela je v različnih državah Afrike, Azije in Evrope, od koder izvira njeno znanje različnih evropskih jezikov, zna pa celo nekaj besed nepalskega in madagaškega jezika. V Franciji in Nemčiji je študirala prostorsko planiranje in trajnostni raz­voj. Njene raznolike sposobnosti in izkušnje, ki jih je pridobila pri organizaciji, koordinaciji, komunikaciji in vodenju projektov, bodo izredno koristne pri opravljanju nove funkcije pomočnice direktorja.

Stefan Arlanch prihaja iz Avstrije. Prevzel je vodenje projekta NENA (Network Enterprise Alps), v okviru katerega je bila v začetku leta ustanovljena vsealpska mreža, ki jo sestavljajo majhna in srednje velika podjetja s ciljem spodbujanja gospodarskih podjetij, usmerjenih v trajnostni razvoj. Stefanova naloga je okrepiti obstoječo mrežo in poskrbeti za njen nadaljnji razvoj. Tega izziva se bo zaenkrat lotil v okviru zaposlitve za polovični delovni čas. Stefan Arlanch ima družboslovno in pedagoško izobrazbo. Tako v teoriji kot praksi se je specializiral za strokovna področja, kot so trajnostni razvoj, organizacija skupnosti, participacija in lokalno gospodarstvo.

CIPRA želi svoje projekte in dejavnosti javnosti še bolj približati, se pogosteje pojavljati v medijih in na splošno čim bolj profesionalizirati svoje nastope. Iz tega vzroka smo zaposlili predstavnico za področje komunikacije. Barbara Wülser, ki prihaja iz Švice, je novo funkcijo tako kot Stefan Arlanch začela opravljati letošnjega septembra. Barbara se lahko pohvali z bogatimi novinarskimi izkušnjami, v Schaanu pa bo predvsem izkoristila znanje, ki ga je pridobila pri usposabljanju na področju odnosov z javnostmi. Njeno delovno mesto pri CIPRI International obsega 60?% polnega delovnega časa. Ena glavnih nalog Barbare Wülser je izdelava komunikacijske strategije na visoki strokovni ravni.

Medtem ko je nemški materni jezik v kolektivu CIPRE International dobro zastopan, pa slovenščine v Schaanu doslej skorajda ni bilo slišati. To se je spremenilo, odkar se je našemu kolektivu pred letom dni kot pripravnica pridružila Mateja Pirc. Od letošnje jeseni dalje se bo v vlogi projektne sodelavke ukvarjala predvsem s projektom Ekološki kontinuum. Pred tem je tri leta delala pri CIPRI Slovenija, kjer si je ob študiju geografije nabirala praktične izkušnje in se izpopolnjevala zlasti na področju trajnostne mobilnosti.

Pisan kolektiv
Raznolikost alpskega prostora se odraža tudi v ekipi CIPRE International. Sodelavke in sodelavci prihajamo iz šestih alpskih držav in govorimo pet maternih jezikov: nemško, francosko, italijansko, retoromansko in slovensko. O tem, kdo vse sestavlja naš kolektiv, si lahko več preberete na spletni strani: www.cipra.org/sl/CIPRA/cipra-international