Predstavništva CIPRE

Osebna orodja

  Iskalni filter  

Novice

Celovita analiza biotske raznovrstnosti v EU

10.06.2009 / alpMedia
Poročilo o 17. členu je na evropski ravni prva celovita analiza o varstvenem statusu habitatov in ohranjanju vrst v državah članicah EU.
Biotsko raznovrstnost alpskega sveta najbolj ogrožata kmetijstvo in gozdarstvo.
Image caption:
Biotsko raznovrstnost alpskega sveta najbolj ogrožata kmetijstvo in gozdarstvo. © Florian Hänel
Kot je potrdilo poročilo, naravovarstveni ukrepi še naprej ostajajo zelo pomembni na lokalni, regionalni, nacionalni in vseevropski ravni.
V alpskih regijah se naravovarstveni status habitatov in vrst zelo razlikuje od države do države. Tako ima v Nemčiji več kot 50 % vrst z alpskega območja stabilen varstveni status, medtem ko ima v Sloveniji, Franciji in Avstriji stabilen varstveni status v povprečju le 20 % vrst. K habitatom, ki so najpogosteje ogroženi v vseh regijah, spadajo barja in travišča.
V Atenah v Grčiji je 27. in 28. aprila 2009 potekala konferenca, katere cilj je bila opredelitev prihodnjih usmeritev politike EU na področju biotske raznovrstnosti. Konferenca se je zaključila z objavo t.i. atenskega sporočila, ki povzema poglavitne teze udeležencev in je usmerjeno v to, da zakonodajalce seznani, katere bi lahko bile prioritete za prihodnje ukrepe v varstvu biotske raznovrstnosti na evropski in globalni ravni.
Vir: http://ec.europa.eu/environment/life/themes (en)